ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2019թ. հունիսի 07-ի Թիվ N 1/356Ա որոշմամբ գրանցվել է «ՍՊԱՅԿԱ» ՍՊԸ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը:
Տեղաբաշխումն սկսվում է 2019 թվականի հունիսի 13-ից: Պարտատոմսերի տեղաբաշխումն ավարտվելու է 2019թ. օգոստոսի 30-ին կամ ավելի վաղ` այն օրը, երբ վաճառվի վերջին պարտատոմսը:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտի լրացումից և պատշաճ կերպով «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ առաքումից հետո, սակայն ոչ ուշ քան պարտատոմսերի ձեռքբերման օրվա ժամը 16:30-ը պարտատոմս ձեռք բերել ցանկացող անձը պետք է տեղաբաշխման նպատակով «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ում բացված 1570043100981101 հաշվեհամարին կատարի ձեռք բերվող պարտատոմսերի դիմաց վճարում:

Announcement on public offering of USD bonds
On June 07, 2019, the program prospectus of SPAYKA LLC nominal coupon bonds was registered by the resolution of Chairman of the Central Bank of Armenia N 1/356A.
The bonds will be placed from June 13, 2019 to August 30, 2019, or earlier: on the day when the bonds will be fully placed.
After completion of the bond purchase application and its delivery to Ameriabank CJSC but not later than before 4:30 p.m. of the bond purchase day the interested investors should make the payment to the bank account № 1570043100981101 opened at Ameriabank CJSC for placement purposes.