Krone-ը մեծացնում է կցասայլերի վաճառքի ծավալները Հայաստանում ԵՏՄ-ին միանալու ֆոնին
Կցասայլերի արտադրությամբ զբաղվող Krone գերմանական ընկերությունը մեծացնում է վաճառքի ծավալները Հայաստանում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է Արեւելյան Եվրոպայում եւ Կենտրոնական Ասիայում ընկերության մենեջեր Դան Շնիկը:
Հայաստանում ընկերությունը համագործակցում է «Սպայկա» ՍՊԸ-ի հետ, որը Հայաստանից թարմ միրգ եւ բանջարեղեն արտահանող խոշորագույն ընկերությունն է եւ հանրապետությունում բեռնատարների ավտոպարկի օպերատորը: Շնիկի խոսքով՝ այդ բնագավառում ընկերությունը ոչ միայն Հայաստանում է ամենամեծը, այլ նաեւ փոքր տարածաշրջանում:
«ԵՏՄ-ն լավ հեռանկարային շուկա է հայկական ապրանքների արտահանման համար: Ի լրումն «Սպայկայի» ավելի քան 100 կցասայլերի՝ Krone-ը պատրաստվում է վաճառել եւս 30-ը եւ վարձակալության տալ եւս մի քանիսը: Վարձակալության կարիքն առաջացել է այն կապակցությամբ, որ հայկական ընկերությունը սկսել է լաստանավերով Վրաստանի եւ Բուլղարիայի տարածքով ապրանք արտահանել Եվրամիություն:
Որպեսզի բեռնատարները չմնան առանց կցասայլերի, որոնք տեղափոխվում են լաստանավերով, պետք է պահուստային կցասայլեր ունենալ: Ամենաթանկն աշխարհում այն բեռնատարն է, որը կանգնած է»,- հավելեց Krone-ի մենեջերը:

Krone увеличивает продажи трейлеров в Армении на волне ЕАЭС
Немецкий производителе трейлеров Krone увеличивает продажи в Армении. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am менеджер компании в Восточной Европе и Центральной Азии Дан Шник.
В Армении компания сотрудничает с ООО «Спайка» – крупнейшим экспортёром свежих фруктов и овощей и оператором грузового автопарка в республике. В этой отрасли, добавил Шник, компания является самой большой не только в Армении, но и в малом регионе.
Евразийский экономический союз – хороший и перспективный рынок для армянского экспорта, добавил он. Так, вдобавок к более чем 100 трейлерам, которыми располагает «Спайка», Krone готовится продать ей ещё 30 с лишним – а помимо этого, сдать в аренду ещё несколько. Аренда понадобилась оттого, что армянская компания начала экспортировать на паромах в Евросоюз, через Грузию в Болгарию.
«Чтобы грузовики не стояли без трейлеров, которые плывут на паромах, нужно иметь при себе резерв. Самый дорогой в мире грузовик – тот, который стоит», - добавил менеджер Krone.